PůjčkaJinak.cz

Portfolio - představení   _________________________________________________________________________________________________________

PůjčkaJinak.cz | je naše společná a soudobě připravovaná internetová kampaň poskytující poradenský servis v oblasti zadlužení fyzických osob nepodnikatelů, fyzických osob podnikatelů, kterým hrozí jejich osobní bankrot nebo dražba nemovitostí, které vlastní. Jelikož v poslední době se rozmohlo téma exekuce nemovitostí, začali jsme se tedy tímto nepříliš příjemným a radostním tématem zaobírat podrobněji. Exekuce na nemovitosti je vázány zástavním právem a následovnou dražbou a ve většině případů končí samotná dražba v celkové výši vydražených prostředků, které samotnému dlužníkovi nepokryjí ani jeho dosavadní závazky vůči finančním ústavům. Dlužník tedy končí bez " střechy nad hlavou " a ještě k tomu s dluhem, který není schopen a to do konce svého života řádně splácet. On by také splácet řádně uměl, ale naše legislativa toleruje státem garantované „loupežníky“, kteří netrpělivě vyčkávají až bude dlužník dlužit třeba 500 Kč a mohli na něj vydat exekuční titul a naúčtovat si nepřiměřené náklady na exekuci, nalézací řízení, daň z přidané hodnoty a v neposlední řadě odměnu "samotného loupežníka". V některých případech pak samotná výše dluhu dosáhne částky až neuvěřitelných 15 000 Kč. A to vše s posvědcením naši zákonodárců.

 

Jelikož dle současné legislativy mají exekutoři obrovské až nepřiměřené práva dražit jakoukoliv nemovitost i kvůli nízkým splátkám, tak tento „společenský exces“ se rozmohl neskutečným a obrovským tempem. I když naši zákonodárci toto chtějí změnit, někteří toto žhavé téma rádi využívají ke své politické kampani, ale poté, když má přijít na jejich sliby, tak se všemožně vymlouvají a mají příliš mnoho argumentů, že „to a to nejde a že když to začnou řešit, tak je okamžitě exekutorská komora napadne tím, že už nepodpoří jejich záležitosti“.


Součásti naši internetové kampaně je také provoz blogového systému s názvem Exekuce – oddlužení, který má velkou návštěvnost a spoustu komentářů od dlužníků, kteří takové jednání exekutorů už zažili. Některé komentáře opravdu nahánějí hrůzu. Příkladem mohou být vymožené poplatky za ošetření od lékaře, když z dluhu 90 Kč si exekutor naúčtoval celkovou dlužnou částku 13 000 Kč. Pokud byste měli zájem o přečtení tohoto případu, tak odkaz naleznete ZDE. A takových " společenských excesů " je opravdu spousta.


Jelikož se na nás obrací stále více klientů, kteří mají již před samotnou exekuci, žádají nás a prosí o radu, jak mají postupovat. My jim samozřejmě poradíme a snažíme se všemožně pomoci. Máme dohodnuté realitní kanceláře, které se snaží zajistit dlužníkovi náhradní bydlení a poté jejich nemovitost pod obvykle tržní cenu ( z důvodu rychlého prodeje ) a v co nejkratším termínu prodat. Tím pádem dlužním má kde bydlet, má zaplacené všechny jeho závazky a ještě mu zůstává finanční rezerva, kterou může použít na znovu se zařazení do běžného života. Také se na nás obrací klienti, kteří nechtějí svou nemovitost prodat, protože již mají dostatečný příjem na konsolidaci svých závazků, jen nemají dostatečnou finanční hotovost a banka jim z nějakého důvodu nechce půjčit ( dlužník je vedený v registrech SOLUS, CBCB, LLBC, BRKI atd. ). Pro takovéto klienty hledáme soukromé investory, kteří budou ochotni za vyšší poplatek ( úrok ) než je bankovní, těmto lidem ve finanční tísni pomoci. Jako zástavu si samozřejmě uvedenou nemovitost investor zajistí zástavním právem a to z toho důvodu, že nikdo nemá v dnešní nejisté době jistotu, kdyby se cokoliv během období smluvního vztahu mezi klientem a investorem přihodilo. Dlužníkovi samozřejmě zajistíme kapitálové životní pojišťení pro případ nečekaných a nenadálých životních údálostí. Klientovi  zůstává "střecha nad hlavou" a investor má své půjčené finanční prostředky dobře zajištěny a vracejí se mu zpátky formou buď to měsíčních splátek  a nebo ročním úhrnem jeho úroků a jistiny tj. vypůjčené částky.

 

Závěrem__________________________________________________________________________________________________________________

Internetová kampaň se rozšířila také do sousedního Slovenska pod stejným názvem PôžičkaInak.sk. Dle našich dosavadních zjíštění se na Slovensku toto „ žhavé “ téma exekuce a oddlužení se teprve žačína projevovat. My nestíháme na dotazy klientů včas odpovídat. Nemáme dostatečně rozšířenou poradenskou sít na území Slovenské Republiky. Jelikož má Slovensko zcela odlišnou právní legislativu oproti České Republice, děláme vše pro to, abychom se dokázali v co nejkratším termínu přeorientovat do zákonů a právních ustanovení Slovenské Republiky. Součastí naši internetové kampaně na je taktéž blogový systém Exekucie - oddlženie.